لامپ هوشمند چیست و چرا باید از این لامپ استفاده کنیم

لامپ هوشمند

تا به حال این تجربه را داشته اید که با گوشی موبایل تان چراغ های خانه یا محل کارتان را خاموش یا روشن بکنید ؟ شاید تا وقتی که این حس را تجربه نکنید نتوانید تصور کنید که چه قدر این کار می تواند جذاب و سرگرم کننده باشد . البته روشنایی هوشمند و یا نصب لامپ هوشمند در خانه یا محل کار چیزی نیست که فقط به جنبه سرگرم کننده بودن آن فکر کنیم .

یکی از جذابیت های هوشمند سازی و خانه هوشمند این است که شما می توانید تمامی تجهیزات را از راه دور و به وسیله گوشی موبایل تان کنترل و تنظیم بکنید . مثلا در مورد لامپ هوشمند شما می توانید از راه دور حتی کیلومترها فاصله از خانه یا محل کار خودتان فقط با لمس یک دکمه روی گوشی موبایل یا تبلت تان لامپ های هوشمند ساختمان را روشن یا خاموش بکنید .

۱- قابلیت کم و زیاد کردن نور ( دیمر ) در لامپ هوشمند

یکی از قابلیت های لامپ های هوشمند قابلیت دیمر در آنهاست . یعنی نور این لامپ ها می توانند بر حسب میزان نیاز کم یا زیاد شوند . مثلا زمانی که در خانه شما میهمانی در حال برگزاری است شما می توانید میزان نور لامپ ها را در حالت ماکزیمم قرار بدهید و از زیبایی آنها لذت ببرید . اما زمانی که خسته از سرکار به خانه برگشته اید و می خواهید روی کاناپه استراحت کنید مشخصا روشن بودن لامپ ها با حداکثر میزان نور باعث آزار چشم شما و بیخوابی تان شود اما خاموش کردن لامپ ها و تاریکی مطلق هم می تواند بسیار خطرناک باشد . پس بهترین راه این است که از لامپ دیمر استفاده کنیم که میزان نورش قابل تنظیم باشد و در این مواقع میزان نور را کم کنید .

۲- لامپ های هوشمند را می توانید از طریق گوشی هوشمند و از راه دور کنترل کنید

لامپ هوشمند دارای قابلیت کنترل از راه دور است به این شکل که شما با نصب سیستم هوشمند در خانه یا محل کار خود می توانید این لامپ ها را حتی در تعطیلات و سفر با کیلومترها فاصله خاموش و روشن کنید و به این شکل دیگر هنگام سفر نگران این نیستید که لامپ ها روشن بمانند . علاوه بر این با روشن و خاموش کردن لامپ ها در سفر می توانید دزدهایی که در کمین نشسته اند را گمراه کنید که فکر کنند کسی در خانه است که چراغ ها روشن و خاموش میشود.

لامپ هوشمند در خانه هوشمند
 
 

۳- می توانید با تغییر لامپ هوشمند هر روز رنگ فضای خانه یا محل کارتان را تغییر بدهید

این روزها دیگر همه می دانیم که رنگ ها به چه میزان می توانند در ذهن و روح ما و حال خوب و بدمان تاثبر بگذارند . بنابراین تاثیر رنگ ها در دکوراسیون و فضایی که در آن زندگی میکنیم اثبات شده و مهم است . اما تغییر رنگ دکوراسیون و فضای خانه خیلی کار راحت و آسانی نیست و قطعا زمان و هزینه خاص خودش را دارد . اما این روزها با نصب سیستم هوشمند در خانه یا محل کار به راحتی با لمس یک دکمه می توانید رنگ فضایی که در آن زندگی میکنید را به صورت موقت تغییر بدهید و در صورتی که به آن علاقه نداشته باشید آن را تغییر بدهید .

۴- یک لامپ هوشمند می تواند برای شما موزیک پخش کند

یک لامپ هوشمند با وجود بلندگوهای داخلی خود می تواند با شما به راحتی موزیک دلخواهتان را پخش کند بدون اینکه نیاز باشد شما هزینه بیشتری بکنید و در سقف یا دیوار بلندگو نصب کنید . حتی می توانید حالت رقص نور در هنگام پخش موزیک توسط لامپ هوشمند ایجاد کنید . شاید صدای آهنگ پخش شده توسط این لامپ ها خیلی بلند نباشد اما برای اتاق کودک و نوجوان می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد .

۵- لامپ هوشمند می تواند به تنظیم خواب شما کمک کند !

شاید در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد اما تحقیقات علمی نشان داده است که نور لامپ هوشمند می تواند باعث تنظیم ملاتونین که هورمون خواب است در بدن شود . البته این تنظیم را به صورت کاملا هوشمندانه هم انجام میدهد یعنی در طول روز باعث کاهش سطح ملاتونین و در شب میزان ملاتونین را افزایش می دهد و به این شکل باعث تنظیم ریتم خواب شما میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *