اتصالات ارت

دسته بندی
دسته‌بندی نشده

اتصالات ارت

انواع اتصالات ارت در دسته لوازم چاه ارت قرار دارند که از قسمتهای مهم سیستم ارتینگ میباشد.اهمیت چاه ارت این است که اضافه بار موجود در ساختمان یا وسایل الکترونیکی به زمین منتقل میشود بنابراین لازم است اتصالی بین تابلو برق و سیم ارتی که از زمین به این تابلو می رسد برقرار گردد .در نتیجه در این مسیر باید از انواع اتصالات و بست های ارت استفاده شود.

شینه مسی:

 یک مکعب مستطیل از جنس مس یا آلومینیوم میباشد که در تابلوی برق جهت هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف تابلو مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا از شینه مسی برای راه اندازی  چاه ارت استفاده می شود.

شینه ارت:

شینه ای که برای وصل هادی های حفاظتی شامل هادی های هم ولتاژ کردن و هادی های مربوط به اتصال زمین مورد استفاده قرار می گیرد شینه ارت میگویند؛ در واقع در این مدل سیم ارت اصلی از الکترودهای زمین به آن متصل شده و از آنجا به موازات سیم های نول و فاز تا دستگاه های الکترونیکی کشیده می شود.

شینه نول:

شینه نول از طریق سیم اتصال به زمین به بدنه تابلو برق متصل است.شینه نول در تابلوی اصلی بسیار نقش مهم دارد. 

کلمپ:

کلمپ  برای راه  اندازی چاه ارت میباشد  که دو سیم را به یکدیگر متصل میکند و یا وظیفه اتصال سیم ارت به صفحه مسی را نیز  انجام میدهد.

کابلشو مسی:

کابلشو  برای اتصال کابل یا سیم مسی به شینه استفاده میشود. بنابراین در دسته تجهیزات چاه ارت قرار دارد. جنس  این قطعات  معمولا فلز مس  است که رسانایی الکتریکی بالایی  دارند. 

میتوانید جهت  کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.banakniroo.com مراجعه کنید

نظرات بسته شده است.