سیم مسی

دسته بندی
دسته‌بندی نشده

سیم مسی

سیم مسی یکی دیگر از موارد مهم لوازم چاه ارت میباشد .در سیم مسی از هادی مس و روکش های عایق برای ساخت سیم برق استفاده می شود و این روکش ها به صورت معمول از جنس پی وی سی انتخاب می شود و همچنین انواع سیم لاکی مسی نیز تولید می گردد این روکش ها باید بتوانند بالاترین سطح ایمنی را در سیم ها ایجاد نمایند. 

سایز و سطح مقطع سیم های مسی متفاوت است و بسته به کاربردی که دارد می تواند تغییر کند در صورتی که نمی دانید برای پروژه خود از چه نوع سیم و با چه سایزی استفاده نمایید بهتر است پیش از خرید سیم برق ابتدا با یک کارشناس مشاوره نمایید.

از مهمترین موارد کاربرد سیم های مسی می توان به نصب در داخل وسایل برقی، سیستم های روشنایی و مواردی از این قبیل مناسب می باشد. سیم های مسی افشان در سیم کشی ساختمان ها و سیم های نیمه افشان و مفتولی در سیم کشی تابلو های برق به جهت فرم دهی راحت تر به کار می روند. برای سیم کشی ها به صورت کلی، سیم مسی نسبت به سیم آلومینیومی برتری دارد زیرا سیم آلومینیومی در اثر افزایش دما دچار انبساط طولی می شود که این امر باعث افزایش مقاومت آلومینیوم در برابر جریان می شود. سیم های مسی سخت هوایی نیز در خطوط انتقال فشار ضعیف و متوسط مورد استفاده قرار می گیرند. 

نظرات بسته شده است.